KOUPEL V ENERGII LESA

Lesní terapie

INSPIROVÁNO JAPONSKOU TECHNIKOU SHINRIN - YOKU

Vezmu vás do lesa pralesního typu. Budeme provádět aktivity, které spouští procesy samoléčení.

Lesní terapie je způsob, jak využít naše zásadní biologické a historické pouto pro léčení nás samotných, vztahů mezi lidmi a vztahů mezi lidmi a přírodou.

Zcela přirozeně přeneseme naši pozornost z hlavy do těla.

Nejde o fyzické cvičení ani meditaci a proto předešlá zkušenost není podmínkou.

Terapie lesem je velmi účinná vědecky podložená metoda.

Co vám pobyt v lese
s průvodcem přinese?

Odbourání stresu a posílení imunity. Pocit klidu, pohody, štěstí a sounáležitosti.

Vědomý pobyt v přírodě nám dává přesně to, co právě potřebujeme.

Vede k hlubokému zklidnění a uvolnění naší mysli, která je přehlcená podněty z moderního světa.

Lesní terapie má schopnost náš systém resetovat a to velmi rychle a efektivně. Je to jako bychom se vraceli domů.

Proč jít s průvodcem do lesa?

Nechte se fascinovat vztahem s přírodou, který může být mnohem hlubší než si myslíme. Nejde jen o relaxaci, ale o napojení se na své kořeny.

Terapie lesem je vlastně terapií domovem

Přirozeně zpomalíme. Příroda nás vždy přijímá takové, jací jsme, aniž by po nás cokoliv vyžadovala.

Intenzivní 3 hodiny lehké, osvěžující a blahodárné práce na sobě. Už po tomto čase v lese se zvyšuje aktivita imunitního systému až o 40%. Dochází k nárůstu množství buněk, které likvidují rakovinotvorné buňky a patogeny.

Volnost - svoboda - pohyb

Vědomé toulání lesem, loukou, zahradou mi dalo jednu velkou lásku. Lásku k životu.

Bude mi ctí vás provázet.

Poznejte lesní terapii i vy.

 

Individuální

Prožijte tři hodiny osvěžující terapii lesem a napojte se na své kořeny.

Skupinové

Provedeme společné aktivity, které spouští procesy samoléčení.

Co nám nejvíce chybí?

Toužíme po klidu a po místu, kde budeme moci být jen sami se sebou? Chybí nám láska? Objetí? Vzájemnost? Soucit? Možná jde o propojení a návrat k celistvosti. Kouzlo a moc lesní terapie spočívá v tom, že nese všechny tyto aspekty a umí propojit nás smrtelníky s nesmrtelností přírody. 

Touha trávit čas v lese je hluboce zakořeněná v lidské psychice. Stromy jsou naši dávní příbuzní, kdy vzpomínky na krásu a štědrost stromů si stále nosíme v sobě.

Nemusíme se nic učit, stačí si jen dát čas a rozvzpomenout si na dávné schopnosti našich předků. Máme to totiž v sobě zakódováno ve svých kostech, ve svých srdcích. 

Vědomý pobyt v přírodě dává každému přesně to,  co právě potřebuje. 

Co lesní terapie vlastně je?

Lidé na celém světě začínají vědomě praktikovat lesní terapii, aby se propojili s přírodou a našli úlevu od stresů každodenního života.

Lesní terapie patří mezi techniky pečující o celkovou, tj. fyzickou i psychickou, pohodu každého z nás.

Jde o blahodárnou kombinaci aktivit a dýchání čerstvého voňavého kyslíku včetně dalších lesních aerosolů přímo u zdroje, příznivých pro psychické rozpoložení, srdeční činnost, imunitní systém, atd. (dále vědecké poznatky).

Jde o chvíle příjemné klidné samoty a ozdravení, kdy les či jednotlivé stromy jsou v pozici terapeuta. Mým úkolem je být průvodcem, který Vám kryje záda, hlídá prostor a čas a dává pozvánky k různým aktivitám. 

Cvičení je na první pohled velmi snadné, sestává však ze spletitých vrstev a paradoxně získáme největší dary v případě, kdy se dokážeme zcela uvolnit a poddat náručí lesa.

Obvykle se pohybujeme na vzdálenost cca 0,5 km v lehkém terénu. 

Vědecké
poznatky

Možná je důležité zdůraznit, že lesní terapie je vědecky podloženou metodou, jejíž výsledky poprvé potvrdil vědecký výzkum podporovaný japonskou vládou již z 80. let minulého století (odtud Šinrin-joku, v překladu lesní koupel).

Přesun tehdejší společnosti na znalostní ekonomiku a život ve městech vedly k masivnímu nárůstu civilizačních chorob, a proto japonská vláda začala konat.

Výsledky výzkumu byly překvapivé. Bylo mimo jiné prokázáno, že už po třech hodinách praktikování vědomého pobytu v lese dochází k markantnímu posílení imunitního systému, kdy počet aktivních imunitních buněk první obranné linie (chrání nás i před zhoubným bujením) se zvyšuje cca o 40 %. 

Lesní terapie se stává uznávanou součástí prevence i léčby. V Japonsku je již pevnou součástí zdravotnického systému, kdy se dokonce potřební posílají na 2 až 3 dny na ozdravné pobyty do lesních lázní. A jak je vidět, začíná se podporovat i ve státech Západní Evropy.

Proč do přírody s průvodcem?

Lesní terapie je nejen vynikajícím nástrojem v předcházení nemocem, ale zároveň pomocí aktivního vědomého přístupu můžeme sami svým přispěním výrazně dopomoci k léčení svých neduhů.

Je výborné, že mnoho lidí již zjistilo, jak je bezva čas trávit v přírodě. Avšak většina přírodu využívá jen jako kulisu. Nezastaví se a neprovádí právě ty aktivity, které by umožnily se s přírodou opravdu spojit a udělat tak pro svoje zdraví a pocity štěstí ještě víc. 

V této praxi je možné se postupně zdokonalovat, jako v každé jiné lidské činnosti. V tom případě se necháte průvodcovanou lesní terapií inspirovat a prvky lesní terapie budete sami dále rozvíjet k vaší radosti a spokojenosti.

Samozřejmě nic nebrání tomu využít průvodce opakovaně, a to buď ve skupině nebo zcela individuálně.

Bude mi ctí vás provázet...