Proč právě pod kvetoucí třešeň?

Asi se shodneme na tom, že jaro má své nezaměnitelné kouzlo. Život v přírodě opět povstává, semínka se budí ze zimního spánku, louky se začínají zelenat a je potěšením na těle i na duchu nasávat to jarní ovzduší plné života. Ovšem za vrcholné číslo jarní sezóny počítám období, kdy nám kvetou velké kytky – stromy.

Skutečná nádhera. Každoroční zázrak. Procházky, výlety či delší výpravy po pěšinkách kolem nebo mezi stromy nás nabíjí novou energií a občas se dostáváme do stavů, kdy jen tak stojíme, sedíme, civíme všude a nikam, na pozadí nasloucháme hlasům přírody a jen tak mimoděk se usmíváme. Je nám dobře. Ztrácíme se v čase i prostoru. Prostě jen jsme.

A to jsou právě ty okamžiky, kdy naše mysl je v hladině alfa a v našem těle jsou spuštěny maximální ozdravné/regenerační procesy. Pojďme si je užít.

Vrátím se ke stromům. Na jaře se tyto živé bytosti probouzí do nového cyklu dění, znovu se nadechují k novému životu a obrovskou silou přírodního čerpadla začínají pumpovat proud životodárné mízy až do nejtenčích větviček, až k uspaným poupatům, které s přívalem této nové energie začínají žít svůj nový rok.

Stromy, stejně jako my lidé, mají kolem sebe své energetické pole, mají svou auru. V zimním období je aura stromů velmi úzká a dle MUDr. Vaňka a Ing. Dvořáka je měřená intenzita vyzařované energie velmi nízká. Stromy spí. S nastupujícím jarem se však stav energie rychle zvyšuje, aura se rozšiřuje a její maximum je dosaženo v období květu jednotlivých stromů.

Že by i proto nás nabádal lidový zvyk, abychom se na prvního máje vydali pod kvetoucí třešeň pro prvomájové políbení?

Ale proč právě pod kvetoucí třešeň?

Od našich dávných předků víme, že třešeň je stromem zamilovaných. Proč? Zejména v období květu je jednou z nejsilnějších pro posílení sexuální činnosti. Proto tak magicky přitahuje zamilované. Ale i u ostatních, podstatně klidnějších skupin obyvatel, pracuje v tomto smyslu a odbourává zemdlelost, má vliv na potenci a mimo jiné omlazuje obličej i tělo. Proč si tedy nedopřát tento elixír! A nejen na prvního máje 🙂

Naproti tomu jste si jistě všimli, že taková lípa má každý list ve tvaru srdce. A takovou má i moc. Lípa je stromem hluboké lásky a podporuje schopnost milovat. Sebe, své blízké, svůj život. V rámci svého působení na člověka také stimuluje srdeční činnost, podporuje pohyblivost těla, zvyšuje jeho pružnost a tím má opět omlazující účinek. Takže vážení, neváhejte se vydat i k lípám. Jako bonus pak v čase květu nádherně bzučí včelkami a voní medem.

Stromem zdraví a síly je dub. Je dlouhověký, pevný a podporuje naše rozhodování. Neokolkuje a svoji energii vlévá přímo do lidského myšlení. Pokud se cítíme být v jakémkoliv ohledu nejistí, choďme k dubům. Duby mají košatou korunu s pevnými větvemi a opírají se snad o ještě pevnější kořeny. Pokud budeme chtít, duby nám rády poskytnou kousek své pevné energie. Duby nás uzemní a zocelí.

V dnešní době je velmi opomíjeným stromem olše. Přitom olše vždy byla a je stromem mystiků a mágů. Je vskutku vyjímečná. Už jen tím, že jako jediný listnatý strom má šišky. Svými kořeny umí z hloubky země čerpat dusík a pak je svými opadlými listy předat rostlinám okolo sebe. Dříve ji naší předci sadili mezi ovocné stromy, neboť je uměla (alespoň částečně) svými brzkými květy a zelenými výhonky ochránit před jarními mrazíky. A takto mnohostranné účinky má i na člověka. Posiluje zejména duševní moc člověka a je velmi vhodná pro kombinaci s meditacemi, jógou, čchi kungem, atd.

Sama za sebe olše mi-lu-ji a vždy, když na nějaké narazím, neodolám a musím si je alespoň pohladit. S jedněma se obzvlášť kamarádím. Jsou jako panny tančící v ranní rose….

Courání v lese, zastavení se pod pod stromy s pohledem do jejich koruny, pohlazení jejich kůry nebo rovnou posezení/poležení/objetí je pro nás všechny harmonizujícím lékem. Stromy nás přijmou, neodmítnou. Stromy nám nabídnou kus sebe. Stromy totiž mají duši.

A tak bychom si mohli povídat o bříze, kaštanu, sosně, černém bezu, atd. Ale i o tom, jak mocněji se na stromovou energii napojit či jak nám strom může pomoci při vysílání svých přání do universa.

Pokud máte zájem se dozvědět o stromech něco víc, prosím, dejte mi zpětnou vazbu a napište krátkou zprávičku na info@tvorimesirealitu.cz

Děkuji a mějte se krásně

P.S.                                                                                                                                                                                                                                           Březen – do zahrady vlezem, duben – pod stromy pobudem, květen – to ještě nevím 🙂

Miluji svůj život ještě víc, než kdy dřív. Moje sdílená cesta od onkologické diagnózy ke změně a uzdravení je inspirací a nadějí pro všechny, kteří čelí podobné životní situaci a mají odvahu pro změnu. Ukážu vám svoji cestu tak, aby posloužila i vám. Můj příběh si přečtěte zde